Gabaryty hali wpływają też na konstrukcję stalową. W skład konstrukcji wchodzą takie elementy jak:
- słupy,
- belki,
- dźwigary,
- płatwie,
- rygle,
- stężenia,
- elementy złączne.
Zwiększając wymiary hali, zwiększamy także proporcjonalnie ilość poszczególnych elementów konstrukcyjnych. To samo dotyczy poszycia dachu oraz obudowy ścian.
Dach w hali namiotowej może być wykonany w jednym z dwóch wariantów: jako pojedyncza plandeka lub jako wspomagający termoizolację dach pneumatyczny (z podwójnej plandeki).
Pierwszy wariant jest stosowany w halach namiotowych nieizolowanych, natomiast drugi w halach typu Thermo. Jest to droższe rozwiązanie, jednak daje realne korzyści użytkownikom. Po pierwsze, można efektywnie kontrolować temperaturę powietrza wewnątrz obiektu. Ponadto, dach pneumatyczny redukuje zjawisko skraplania się pary wodnej wewnątrz hali namiotowej oraz sprawia, że na dachu nie zalega śnieg. Należy pamiętać, że każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni hali namiotowej, wpływa także na zwiększenie powierzchni dachu. Analogicznie sytuacja wygląda z zabudową ścian zewnętrznych. Mogą one występować w formie nieizolowanej (blacha falista bądź trapezowa) lub izolowanej (płyty warstwowe).
Na ostateczny koszt hali namiotowej wpływają też indywidualne preferencje klienta. Mowa tu między innymi o ilości i rodzaju stolarki otworowej. Hale namiotowe od Grupy Łukasiuk mogą być wyposażone w bramy (przesuwne, harmonijkowe lub segmentowe), okna (stałe, rozwieralne, uchylne, rozwieralno-uchylne, otwierane ręcznie lub automatycznie) oraz oczywiście drzwi wejściowe.
Do tego należy dodać elementy wykończeniowe, instalacje branżowe i technologiczne czy też rodzaj posadzek. Wszystko to kształtuje ostateczną cenę, jaką należy zapłacić za konkretny wariant hali. Dzięki doświadczeniu, nasi inżynierowie są w stanie zaprojektować obiekt w taki sposób, aby zoptymalizować jego koszty, jednocześnie spełniając wszystkie oczekiwania klienta. Naszą współpracę z inwestorem na dialogu, co pozwala nam budować projekty ściśle dostosowane do konkretnych potrzeb.