Hala namiotowa w Gostyninie
Hala namiotowa wzniesiona w Gostyninie, niedaleko Włocławka i Płocka, to obiekt o przeznaczeniu magazynowym. Jego wymiary to 13x30x3,9 m. Z myślą o całorocznym użytkowaniu, zastosowaliśmy rozwiązanie typu Thermo. Oznacza to, że hala posiada bardzo dobrą termoizolację.
W jaki sposób budujemy hale namiotowe całoroczne?
Kluczem do uzyskania korzystnych parametrów termoizolacyjnych jest wykorzystanie odpowiednich materiałów budujących ściany i dach. Ściany naszych hal namiotowych całorocznych są wykonane z płyt warstwowych. Stosowane płyty warstwowe osiągają wartość współczynnika przenikania ciepła, nieprzekraczającą 0,4 W/(m2·K).
Dach, który zastosowaliśmy ma formę pokrycia pneumatycznego. Składa się z dwóch plandek. Oprócz dobrych parametrów termoizolacyjnych, redukuje on proces skraplania się pary wodnej wewnątrz hali (zjawisko występujące w wyniku gwałtownych zmian temperatur).
Pneumatyczne pokrycie dachowe niesie również korzyści, które można rozpatrywać w kontekście bezpieczeństwa eksploatacji hali namiotowej. Dzięki swojej specyficznej budowie, zapobiega gromadzeniu się śniegu, co bywa uciążliwe dla właścicieli hal. Dodatkowo, hala namiotowa w Gostyninie została wyposażona w szerokie drzwi, dzięki którym obiekt jest funkcjonalny i ergonomiczny.
Hala namiotowa w Góraszce
Góraszka to kolejna miejscowość na Mazowszu (położona między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim), w której powstała hala namiotowa Grupy Łukasiuk. Obiekt o wymiarach 28x36x4,6 m będzie pełnił funkcję magazynu. Hala została wzniesiona przy użyciu technologii Thermo. Oznacza to, że jest obiektem całorocznym, w którym z łatwością można kontrolować temperaturę.
Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem, wznosimy hale namiotowe całoroczne, wykorzystując materiały najwyższej jakości, charakteryzujące się dobrymi współczynnikami przenikania ciepła.
Z czego się składa hala namiotowa typu Thermo? Podczas projektowania takiego obiektu, dużą uwagę zwracamy na pokrycie dachu i obudowę ścian. Dach, który zaproponowaliśmy klientowi w Góraszce to wariant pneumatyczny. Składa się on z dwóch plandek i pompy, która wyrównuje ciśnienie między nimi. Dzięki temu, ciepło nie przedostaje się poza obiekt. Ponadto, dach pneumatyczny zapobiega skraplaniu się pary wodnej wewnątrz hali namiotowej. Jego specyfika pozwala również uniknąć sytuacji, w której na dachu obiektu gromadzi się zbyt dużo pokrywy śnieżnej.
Ściany w hali namiotowej wzniesionej w miejscowości Góraszka, zostały wykonane z płyt warstwowych, charakteryzujących się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła. Tak wykonaną halę można z powodzeniem eksploatować cały rok.
Hala w Góraszce została wyposażona w trzy bramy wjazdowe oraz niezależne drzwi wejściowe.
Realizacja hali w Otwocku
Hala namiotowa wzniesiona w Otwocku to kolejna realizacja Grupy Łukasiuk w województwie mazowieckim. Otwock położony jest nieopodal Warszawy, Piaseczna i Mińska Mazowiecekiego. Wymiary wybudowanego przez nas obiektu to 10x40x4,6.
- Jako hala namiotowa magazynowa, będzie przeznaczona do składowania materiałów.
- Całoroczne przechowywanie produktów jest możliwe dzięki technologii Thermo, którą zastosowaliśmy w tym przypadku.
- Hala w Otwocku jest wyposażona w dach pneumatyczny.
Składa się on z dwóch plandek oraz pompy wyrównującej ciśnienie między nimi. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą termoizolację i zapobiega tak uciążliwym zjawiskom jak zaleganie śniegu na dachu hali oraz skraplanie się pary wodnej wewnątrz obiektu. Aby zapewnić maksymalną izolację hali namiotowej, poszycie ścian zostało wykonane przy użyciu płyt warstwowych. Specyfika budowy takich płyt pozwala zapewnić współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,4 W/(m2·K), a nawet niższy.
Hala w Otwocku, oprócz szerokiej bramy, posiada przeszklenia, które nadają jej modernistycznego charakteru i wpływają pozytywnie na doświetlenie wnętrza. Dobierając stolarkę okienną do obiektu, kierowaliśmy się nie tylko ergonomią, ale również izolacyjnością poszczególnych komponentów.
Dzięki temu hala namiotowa w Otwock może wydajnie funkcjonować przez cały rok.
Całoroczny obiekt w Serocku
Hala namiotowa w Serocku, na trasie między Legionowem a Pułtuskiem, to kolejna realizacja w bogatym portfolio Grupy Łukasiuk. Inwestor zdecydował się na całoroczny wariant obiektu. Gwarantem nieprzerwanej eksploatacji jest hala namiotowa typu Thermo. Jest to obiekt, które wyróżnia się doskonałą termoizolacyjnością. Ściany zbudowane są z płyt warstwowych, które zapewniają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła.
Hala namiotowa w Serocku to dowód na to, że nasi specjaliści są w stanie dostosować obiekt do nawet najbardziej specyficznych wymagań. Hala ta pełni jednocześnie funkcję magazynu oraz powierzchni produkcyjnej.
Inżynierowie Grupy Łukasiuk zadbali o to, aby hala namiotowa w Serocku spełniała wszystkie wymagania klienta i była jak najbardziej funkcjonalna. Dlatego też, zastosowaliśmy poszycie ścian wykonane z płyt warstwowych oraz podwójną obudowę dachu izolowanego. Zadbaliśmy także o dobre doświetlenie wnętrza hali światłem naturalnym, planując odpowiednią ilość okien.
Samo wykończenie obiektu również nie jest przypadkowe. Estetyka hali namiotowej w Serocku wpasowuje się w krajobraz i charakter otaczających ją budynków.
Ponadto, kolorystyka ścian doskonale komponuje się z pozostałymi elementami wykończeniowymi.
Hala typu Classic w Młochowie
Młochów to malownicza miejscowość w województwie mazowieckim, położona między Pruszkowem a Tarczynem, w której powstała kolejna hala namiotowa Grupy Łukasiuk. Hala typu Classic to doskonała alternatywa dla budynków murowanych.
Hale namiotowe nieocieplane doskonale sprawdzają się jako powierzchnie magazynowe. Dach z pojedynczej plandeki jest gwarancją bezpieczeństwa i odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne (z wyjątkiem temperatury powietrza).
Warto zwrócić uwagę na przezroczyste elementy plandeki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do wnętrza obiektu dociera światło naturalne. Ściany w hali namiotowej są wykonane z blachy trapezowej (alternatywą może być blacha falista). Funkcjonalność hali zapewniają bramy wjazdowe i niezależne, zamontowane obok drzwi. Hale namiotowe typu Classic to flagowy produkt Grupy Łukasiuk. Obiekt ten możemy łatwo dostosować do potrzeb inwestora.
Cały proces powstawania hali namiotowej, przeprowadzamy w oparciu o dialog z klientem. Hala namiotowa w Młochowie to inwestycja cechująca się kompaktowością i wyjątkową funkcjonalnością.
Została zaprojektowana w taki sposób, aby można było w niej składować różnego rodzaju materiały.
Nieocieplana hala namiotowa w Zwoleniu
Hala namiotowa w Zwoleniu, miejscowości położonej na trasie z Radomia do Puław, to obiekt wzniesiony w wariancie Classic. Jest to hala nieocieplana. Dach został zrealizowany za pomocą pojedynczej plandeki, natomiast ściany to arkusze blachy falistej (w innym wariancie hali nieocieplanej stosowane są blachy trapezowe). Hale namiotowa w Zwoleniu została wzniesiona jako obiekt magazynowy. Jej wymiary to 15x30x4,5 m. Dzięki takiej kubaturze, w hali, która powstała w Zwoleniu można składować różnorodne materiały (od rolniczych po przemysłowe).
Uniwersalność naszych hal jest doceniana przez inwestorów w całej Polsce. Dbamy o najwyższą jakość oferowanych produktów, a współpracę z klientem opieramy na dialogu. Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przez wiele lat funkcjonowania na rynku, jesteśmy w stanie zaprojektować halę dla każdej branży.
Hala w Zwoleniu została dostosowana do przechowywania sprzętu i ciężkich maszyn rolniczych. Jest to możliwe, dzięki odpowiednio zaprojektowanym bramom wjazdowym i posadzce typowej dla powierzchni garażowych.
Jest to rozwiązanie na miarę nowoczesnego rolnictwa, przewyższające technologicznie tradycyjne rozwiązania murowane.
Hala namiotowa – Warszawa
Również w Warszawie powstała hala namiotowa sygnowana marką Grupy Łukasiuk. Jest to obiekt pełniący funkcję magazynu, wzniesiony na zamówienie wiodącego producenta płyt meblowych oraz akcesoriów do budowy mebli. Wymiary hali namiotowej wzniesionej w Warszawie to 18x30x4,5 m.
Obiekt został wykonany w technologii Thermo. Dzięki temu magazyn można użytkować przez cały rok. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. O doskonałych parametrach termoizolacyjnych decyduje przede wszystkim pokrycie dachowe i obudowa ścian.
W hali namiotowej powstałej w Warszawie zastosowano dach pneumatyczny, złożony z dwóch plandek i wyposażony w pompę wyrównującą ciśnienie. Powietrze wypełniające przestrzeń między plandekami jest doskonałym izolatorem. Ponadto, takie rozwiązanie zapobiega skraplaniu się pary wodnej wewnątrz obiektu. Drugim czynnikiem, który wpływa na izolacyjność termiczną jest odpowiednia obudowa ścian.
W warszawskiej hali namiotowej zastosowaliśmy płyty warstwowe. Ich współczynnik przenikania ciepła jest niższy niż 0,4 W/(m2·K). Estetyka hali została dostosowana do pozostałej infrastruktury przedsiębiorstwa.
Dzięki temu otrzymano nowoczesną, funkcjonalną i estetyczną powierzchnię magazynową.
Hala magazynowo – garażowa w Sobiekursku
Hala namiotowa w Sobiekursku niedaleko Otwocka, to kolejny dowód na to, że rozwiązania namiotowe Grupy Łukasiuk są niezwykle uniwersalne. Hala o wymiarach 15x27x4,6 pełni funkcję zarówno magazynową jak i garażową. Ponadto, jest to całoroczna hala typy Thermo.
Doskonała izolacyjność termiczna pozwala na regulację temperatury panującej wewnątrz obiektu. Jest to możliwe dzięki dachowi pneumatycznemu oraz obudowie ścian, która została wykonana z płyt warstwowych.
Podwójna plandeka stanowiąca pokrycie dachowe izoluje wnętrze hali, zapobiega gromadzeniu się śniegu i skraplaniu pary wodnej pod sufitem obiektu. Płyty warstwowe, z których wykonane jest poszycie ścian, posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. Doskonała termoizolacyjność to kolejny argument potwierdzający fakt, że hale namiotowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych.
Całość uzupełnia odpowiednio dobrana stolarka otworowa. Bramy i drzwi zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwiały wydajne funkcjonowanie. Nie można zapominać o oknach, które zostały rozmieszczone w sposób, który zapewni dobre doświetlenie wnętrza hali światłem naturalnym.
Wymiary obiektu pozwalają na składowanie i garażowanie sprzętu o zróżnicowanych gabarytach.
Hala namiotowa magazynowa w Piotrowicach
W Piotrowicach niedaleko Góry Kalwarii, powstała hala namiotowa typu Classic. Jej wymiary to 15x30x4,5m. Pełni funkcję magazynu.
Czym charakteryzuje się hala wzniesiona w Piotrowicach? Przede wszystkim, poszycie ścian wykonano z blachy trapezowej najwyższej jakości. Dzięki temu, uzyskano efekt lekkości, co jest obecnie pożądanym trendem w budownictwie. Trzeba zaznaczyć, że jako obiekt lekkiej zabudowy, hala namiotowa jest niezwykle funkcjonalna.
Dach został pokryty wytrzymałą, pojedynczą plandeką. Na prośbę inwestora, nasi inżynierowie zaprojektowali przestrzeń biurową zintegrowaną z powierzchnią magazynową. Takie rozwiązania pozwalają efektywniej zarządzać procesami zachodzącymi w firmie. Zadaszenie części biurowo-administracyjnej zostało wykonane przy użyciu blachy trapezowej. Okna zostały dobrane w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią ilość światła naturalnego.
Hala namiotowa w Piotrowicach została wyposażona w bramy przesuwne, które pozwalają na sprawny przepływ towarów. Obiekty oferowane przez Grupę Łukasiuk, mogą być wyposażone w niezbędne instalacje branżowe, tak też jest w przypadku hali namiotowej wzniesionej w Piotrowicach.
Oprócz instalacji elektrycznej zdecydowano się na monitoring i alarm, które stanowią zabezpieczenie dla materiałów składowanych w hali.
Duża hala namiotowa w Pułtusku
Hala namiotowa wzniesiona w Pułtusku, między Ciechanowem a Wyszkowem, to jeden z największych projektów Grupy Łukasiuk. Wymiary obiektu to 30x50x5 m. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że tak duża hala magazynowa została zaprojektowana i wykonana w technologii Thermo. Oznacza to, że może być użytkowana przez cały rok, z utrzymaniem stałej temperatury powietrza wewnątrz. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu płyt warstwowych, które budują poszycie ścian oraz wykorzystaniu dachu w wariancie izolowanym, tzn. dachu pneumatycznego. Takie rozwiązania minimalizują ilość strat ciepła i zwiększają efektywność energetyczną obiektu. Jest to niezwykle ważne w przypadku hal eksploatowanych przez cały rok.
Hale namiotowe o gabarytach zbliżonych do tej wzniesionej w Pułtusku, muszą być odpowiednio zaprojektowane. Mowa tu nie tylko o funkcjonalności, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie użytkowników.
Dzięki długoletniemu doświadczeniu, nasi inżynierowie dobierają rozwiązania konstrukcyjne zgodnie z obliczeniami obciążeń statycznych i dynamicznych. Jest to gwarancja niezawodności naszego produktu.
Mimo swoich znacznych rozmiarów, hala namiotowa, którą zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dla klienta z Pułtuska, jest estetyczna i ergonomiczna w eksploatacji.