Poszycie ścian zewnętrznych w halach izolowanych jest wykonywane przy użyciu płyt warstwowych, które charakteryzują się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła (0,38 W/(m2·K)). To dzięki nim można utrzymać pożądaną temperaturę wewnątrz hali, nawet w miesiącach zimowych. W nieizolowanym wariancie hali, ściany zbudowane są blachy trapezowej.
Preferencje klienta mają również duży wpływ na elementy wykończeniowe, takie jak stolarka otworowa. Wg życzenia inwestora rozmieszczamy i dobieramy okna w taki sposób, aby hala była funkcjonalna i spełniała powierzone zadania. W halach izolowanych, należy zwracać uwagę na współczynnik przenikania ciepła okien, ponieważ źle dobrany, może być przyczyną strat ciepła. Analogicznie, dobierane są bramy. Mogą one być przesuwne, harmonijkowe bądź segmentowe. Dopasowujemy także wymiary bram do specyfiki funkcji, którą będzie spełniał magazyn. W branży rolniczej, bramy muszą posiadać odpowiednie gabaryty, tak aby umożliwić swobodny przepływ magazynowanych towarów, transportowanych za pomocą maszyn rolniczych.
Ważnym elementem magazynów namiotowych są także posadzki. Inwestor może je wykonać w dwóch wariantach::
- beton zatarty na gładko, np. z posypką korundową, która znacznie utwardza podłoże i nadaje niepylącą powierzchnię,
- wykończenie żywicą, co tworzy powłokę odporną na działania chemiczne, mechaniczne i temperatury nawet do 110 °C.
W magazynach materiałów sypkich najczęściej stosuje się twarde posadzki, które gwarantują odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Na koniec pozostaje wyposażenie hali rolniczej w dodatkowy osprzęt. Mogą to być instalacje branżowe i technologiczne (np. elektryczna, kanalizacyjna czy też klimatyzacyjna). Wybór zależy od potrzeb klienta. Duży wpływ na wykończenie hali ma rodzaj składowanych płodów rolnych i to one będą determinowały to, w jaki sposób będzie funkcjonowała hala namiotowa.