Sektor inwestycji przemysłowych stanowi wiodącą część gospodarki krajowej i zagranicznej. Spółka GRUPA ŁUKASIUK specjalizuje się w usługach prefabrykacji i wznoszenia hal namiotowych o charakterze przemysłowym, w tym systemowych rozwiązaniach dedykowanych dla różnorodnych branż i użytkowników.
Konstrukcja stalowa, zabezpieczenie antykorozyjne.
Wieloelementowe konstrukcje stalowe w standardzie „RFA – ready for assembly”, cynkowanie ogniowe metodą zanurzeniową elementów konstrukcji nośnej – słupy nośne, dźwigary dachowe oraz konstrukcji drugorzędowej – płatwie dachowe, rygle ścienne, stężenia dachowe i ścienne.
Poszycie dachu,
obudowa ścian.
Atestowane tkaniny plandekowe pcv mi. SATTLER 670g/m2 do 1300g/m2, cynkowane, malowane i powlekane blachy profilowane mi. PRUSZYŃSKI 0.5mm i 0.7mm oraz płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym mi. PRUSZYŃSKI 40mm do 160mm, w okładzinach profilowanych 0.5mm do 0.7mm.
Stolarka zewnętrzna, obróbki blacharskie.
Systemowe drzwi, okna, witryny i fasady pcv i aluminiowe mi. ALUPLAST i ALUPROF, bramy przesuwne, segmentowe i harmonijkowe oraz doki załadunkowe mi. HORMANN.
Budowa hal namiotowych przemysłowych
Hale namiotowe przemysłowe budujemy zgodnie z dokładnie określoną specyfikacją techniczną, co jest gwarancją wysokiej jakości wykonania. Newralgiczną kwestią jest technologia montażu oraz optymalizacja procesu. Proces powstawania namiotu przemysłowego przebiega według schematu:
- Analiza potrzeb inwestycji – to podstawowy etap, na który składa się wywiad z klientem oraz wizja lokalna w planowanym miejscu inwestycji.
- Faza projektowa – na tym etapie przygotowujemy dokumentację z uwzględnieniem wytycznych inwestora. Dobieramy rozwiązania techniczne wraz z obliczeniami obciążeń statycznych i dynamicznych.
- Uzyskanie pozwolenia na budowę – po przygotowaniu dokumentacji, składamy w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta wniosek o pozwolenie na budowę. W przypadku hal o przeznaczeniu tymczasowym wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia.
- Budowanie hali, czyli montaż właściwy – mówiąc najprościej, na tym etapie przekładamy koncepcję zawartą w projekcie na rzeczywisty obiekt, który powstaje zgodnie z obowiązującymi normami i sztuką budowlaną. Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem, etap ten – w odpowiednich warunkach – możemy przeprowadzić nawet w 30 dni.
- Odbiór hali wraz z przygotowaniem dokumentacji powykonawczej – zwieńczeniem procesu powstawania hali jest odbiór obiektu. Inwestor odwiedza plac budowy i wspólnie z nami – wykonawcą – sprawdza zgodność wzniesionej hali z zamówieniem. Prowadzone są pomiary niezbędne do sporządzenia dokumentacji powykonawczej. Plac budowy zostaje uprzątnięty a obiekt jest przygotowywany do właściwego funkcjonowania. Ostatnim krokiem jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie we właściwym organie nadzoru budowlanego.
Wszystkie etapy wznoszenia hali namiotowej przemysłowej przebiegają pod ścisłym nadzorem kierownika projektu. Prace są również na bieżąco konsultowane z inwestorem. Taki tryb pracy gwarantuje spełnienie wszystkich wymagań, dostosowania obiektu do preferencji klienta i realizację w najkrótszym możliwym terminie.
W zależności od branży, w której będzie funkcjonować hala, niektóre etapy mogą być zróżnicowane (np. rozwiązania stolarki okiennej i drzwiowej, etap obejmujący prace wykończeniowe). Wynika to z konieczności dostosowywania osprzętu hali do wymogów prowadzonej działalności.
Zastosowanie przemysłowych hal namiotowych
Hale namiotowe znalazły zastosowanie w przemyśle nie tylko jako hale magazynowe. Ich uniwersalność jest doceniania w wielu branżach (od producentów wszelkich towarów po firmy eventowe i usługowo-handlowe). Możliwość konfiguracji wariantu hali pod kątem dodatkowego osprzętu oraz infrastruktury sprawia, że tego typu obiekty zyskują ogromną popularność w niemal wszystkich gałęziach przemysłu.
Hale namiotowe nie mają ograniczeń, jeżeli chodzi powierzchnię. Największa hala, zrealizowana przez Grupę Łukasiuk ma kubaturę 32 428 m3 (powierzchnia zabudowy wynosi 2948 m2). Osprzęt, w który można wyposażyć obiekt to między innymi instalacje technologiczne i branżowe (np. sieć internetowa dla pomieszczeń biurowych), dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe, klimatyzatory i systemy grzewcze. Dlatego też, hale namiotowe świetnie sprawdzają się nie tylko jako przechowalnia towarów (spożywczych, półproduktów, prefabrykatów, płodów rolnych czy też narzędzi), ale i w obszarze przemysłu ciężkiego, jako miejsce dedykowane do przechowywania maszyn. Oprócz tego, pełnię swoich zalet namioty przemysłowe mogą wykazać w przemyśle spożywczym. Hale namiotowe są także doskonałymi przechowalniami dla plonów i gotowych produktów spożywczych. Co więcej, mogą służyć jako miejsca handlowe. Ściśle z tym związane jest również wykorzystywanie hal namiotowych, jako miejsce wystaw. Ze względu na specyfikę budowy i wysoką, jakość wykonania, hale namiotowe spełniają wymagania tak rozwiniętej branży, jaką jest przemysł militarny. Do popularnych zastosowań przemysłowych hal namiotowych można jeszcze z pewnością zaliczyć:
- Garaże – nie tylko dla samochodów osobowych, ale również dla maszyn i pojazdów ciężarowych.
- Myjnie – dzięki dodatkowym systemom odwadniającym, namioty przemysłowe można zaadaptować jako myjnie dla wszelkiego rodzaju pojazdów i maszyn.
- Sortownie śmieci oraz wiele innych.
Zalety przemysłowych hal namiotowych
Hale Namiotowe charakteryzują się szeregiem zalet, takich jak:
- Krótki czas montażu.
- Mobilność.
- Niższe koszty eksploatacyjne niż w przypadku budynków murowanych.
- Brak ograniczeń powierzchniowych.
Każdy z wymienionych punktów to realna wartość dodana dla inwestora. Wynika bezpośrednio ze specyfikacji technicznej sposobu produkcji i montażu przemysłowych hal namiotowych. Dzięki temu, można traktować namioty przemysłowe jako doskonałą alternatywę dla tradycyjnych budynków murowanych. Warto zauważyć, że sprawny producent hal namiotowych, taki jak Grupa Łukasiuk, może wnieść obiekt nawet w pięć tygodni. Jest to wyraźnie szybszy czas realizacji w porównaniu do tradycyjnych budynków.
Istotną przewagą namiotów przemysłowych jest również mobilność. Hale można niewielkim nakładem finansowym przemieścić (konstrukcja hali wraz z poszyciami może zostać zdemontowana i ponownie wzniesiona w innym miejscu), co nie jest możliwe w przypadku budynków murowanych.
Jednak największą przewagą hal namiotowych jest ich niska cena. Mogą być nawet do kilkudziesięciu procent tańsze niż wcześniej wspomniane budynki. Niższa cena nie oznacza niższej, jakości. Hale namiotowe są tak samo wydajne i ergonomiczne, co dobrze znane obiekty, zbudowane tradycyjnie.
Bezpieczna eksploatacja hal namiotowych przemysłowych
Hale namiotowe są odporne na warunki atmosferyczne. Wynika to z solidności konstrukcji oraz stosowania zabezpieczeń antykorozyjnych. W okresie zimowym, dla zapewnienia bezpieczeństwa niezbędne jest regularne odśnieżanie dachu. Ocieplane hale namiotowe Łukasiuk – Thermo pozwalają rozwiązać ten problem przez system wtłaczania ciepłego powietrza między dwie warstwy plandeki pneumatycznej, które tworzą dach. Dla zachowania bezpieczeństwa istotne są również regularne przeglądy stanu technicznego hal namiotowych.
Cennik hal namiotowych przemysłowych
Hale namiotowe przemysłowe charakteryzują się dużą uniwersalnością, jednak każdy przypadek to zestaw indywidualnie dobranych rozwiązań, które warunkują koszt inwestycji. Cena jest ściśle związana z przeznaczeniem obiektu – z branży, w której działa inwestor wynika konieczność montażu dodatkowej infrastruktury, która wpływa na ostateczną cenę.
Wiemy jak ważny jest czas, dlatego wstępną ofertę możemy przygotować już w 48 godzin od pierwszego kontaktu. Napisz do nas lub zadzwoń po bezpłatną wycenę
Hale namiotowe przemysłowe
20 lut 2024
Czytaj dalej